Coach kryzysowy – zawód na czasie

Polski rynek mocno nasycił się coachami. Jest ich bardzo dużo. Jedynym sposobem na wyróżnienie się jest znalezienie wąskiej specjalizacji. Jedną z nich jest coaching kryzysowy.

Nie prawdą jest, że każdy coach może coachować każdego klienta. Jest to mit, który chętnie powtarzany jest przez wielkie firmy zajmujące się coachingiem. Chcą one przyciągnąć do siebie wielu klientów, dlatego wypuszczają slogany, które głoszą, że coach może być od wszystkiego i na wszystko zaradzić. Prawda jest jednak inna. Zawód coacha jest taki, jak każdy inny. Wymaga kwalifikacji i doświadczenia oraz posiadania określonych predyspozycji. Zdecydowanie więc nie każdy może być coachem, a już na pewno nie dobrym coachem.

Cechą każdego dobrego coacha jest specjalizacja. Im węższa tym większy będzie można odnieść sukces na rynku i w biznesie. Obecnie najbardziej rozwijającą się specjalizacją jest coaching kryzysowy. Jest to odpowiedź na obecną sytuację na rynku, warunki pracy, wymagania stawiane przez pracodawców, a także nieustający pęd za karierą. Pracownicy narażeni są na poważny stres w swoim miejscu pracy. Są poddawani różnym trudnym wyzwaniom, które mogą generować traumę i frustrację. Zdecydowanie więc obecnie coaching kryzysowy jest najszybciej rozwijającą się specjalizacją coachingową.

Trzeba jednak przebrnąć bardzo długą drogę, aby stać się coachem kryzysowym. Jest to obecnie jedna z najrzadszych i najbardziej poszukiwanych na rynku specjalizacji. Dlatego też, jeżeli zdecydujemy się na uprawianie tego zawodu, będziemy mogli wiele na tym zyskać. Na pewno znajdziemy bardzo dobrze płatną pracę. Zdecydowanie rozwijanie w tym sektorze będzie się nam po prostu opłacało zarówno pod względem finansowym, jak i zawodowym. Głównie dlatego, że większość coachów nie ma żadnej specjalizacji. W związku z tym, klienci będą zachwyceni, że mogą współpracować z kimś, kto umie zarządzać kryzysem i radzić sobie w kryzysowych sytuacjach. Taka osoba będzie bardzo pomocna dla firmy. Nauczy pracowników, jak pracować pod wpływem stresu i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Źródło: ariwo.com.pl